Kniha Vztah české veřejnosti k přírodě a životnímu prostředí

Autori: Jan Krajhanzl, Tomáš Chabada, Renata Svobodová

Prečítali sme za vás všetky výskumy českej verejnej mienky v environmentálnej oblasti medzi rokmi 2007-2018, aby vy ste nemuseli – a spísali z toho sprievodcu vzťahov českej verejnosti k „zeleným“ témam. Ľahko tak môžete nalistovať, čo si Česi a Češky myslia o ochrane prírody, odpadoch, energetike, klíme, ekoaktivistoch a mnohých ďalších témach. Kapitoly sú doplnené dvojstránkovými farebnými infografikami, ktoré často s nadsadením ilustrujú to najdôležitejšie.

Túto prehľadovú časť potom dopĺňame naším rozsiahlym výskumom, založeným na dopytovaní 2 762 respondentov a respondentiek. Mapujeme tu vzťah českej verejnosti k prírode a životnému prostrediu a ukazujeme, ako sa česká verejnosť v tejto oblasti delí na Tmavozelených (19 % verejnosti), Svetlozelených (49 %) a Červených (32 %). Reprezentatívny výskum uzatvárame časťou venovanú vnímaniu sucha a jeho riešeniu.

Do mesiaca po svojom vydaní sa naša kniha stala najsťahovanejšou publikáciou v histórii portálu Masarykovej univerzity MUNIspace. Sami si ju tam môžete voľne stiahnuť.

Výber ohlasov z médií

Ďalšie ohlasy médií